Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak dahil 17 ilde Kıskaç-19 operasyonu yapıldı

FETÖ’ye Yönelik “Kıskaç-19” Operasyonlarında

FETÖ’ye Yönelik “Kıskaç-19” Operasyonlarında 72 Şüpheli Yakalandı!

Uşak’ta da Operasyon yapıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 17 ilde düzenlenen “Kıskaç-19” operasyonlarında 72 FETÖ şüphelisinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya: “FETÖ’cülere Göz Açtırmayacağız”

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, operasyonların kararlılıkla devam edeceğini vurguladı. Yerlikaya, “FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek” dedi.

“Ankara, Bingöl, Bitlis, Edirne, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya ve Uşak’ta FETÖ’ye yönelik düzenlenen operasyonlarda şüphelilerin, örgütün sözde ’emniyet mahrem yapılanması, askeri mahrem yapılanması ve güncel yapılanması’ içerisinde faaliyette bulundukları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve örgüt içerisinde sorumlu şahıslarla irtibatlı oldukları, ifade ve teşhislerde adlarının geçtiği ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olduğu tespit edildi.”

Operasyonlarda çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin, FETÖ’nün “emniyet mahrem yapılanması, askeri mahrem yapılanması ve güncel yapılanması” içerisinde faaliyet gösterdikleri, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve örgüt içerisinde sorumlu şahıslarla irtibatlı oldukları belirlendi.

Uşak Emniyeti’nden Büyük Kaçakçılık Operasyonu
Sıradaki Haber Uşak Emniyeti 200 bin adet makaron ele geçirdi