Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak’ta 1,5 Milyon adet kaçak makaron ele geçirildi

Uşak Emniyet Müdürlüğü, kaçakçılık

Uşak Emniyet Müdürlüğü, kaçakçılık suçlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 1,5 milyon adet bandrolsüz/kaçak doldurulmuş makaron ele geçirildiğini açıkladı.

Açıklamada, “Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce kaçakçılık suçlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda;

1.500.000 adet Bandrolsüz/Kaçak Doldurulmuş Makaron ele geçirilmiş,

Operasyon kapsamında yakalanan 1 şüpheli şahıs hakkında adli tahkikat başlatılmıştır” denildi.

Ele geçirilen makaronların piyasa değerinin yaklaşık 2,2 milyon TL olduğu öğrenildi.

Operasyon detayları

Operasyon, Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Yapılan aramada 1,5 milyon adet bandrolsüz/kaçak doldurulmuş makaron ele geçirildi.

Olay ile ilgili 1 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Şüpheli şahıs hakkında adli tahkikat başlatıldı.

Kaçakçılık suçları

Kaçakçılık, devletin vergi, gümrük gibi ekonomik çıkarlarını korumak için konulan kanunlara aykırı olarak eşya ithalatı, ihracı veya transit geçişi olarak tanımlanır. Kaçakçılık suçları, vergi kaçakçılığı, gümrük kaçakçılığı, enerji kaçakçılığı, silah kaçakçılığı, uyuşturucu kaçakçılığı gibi farklı türlere ayrılır.

Kaçakçılık suçları, devletin ekonomisine ve güvenliğine zarar veren ciddi suçlar olarak kabul edilir. Bu nedenle, kaçakçılık suçlarına yönelik mücadele, devletlerin önemli önceliklerinden biridir.