Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak’ta Binlerce Kaçak Makaron Ele Geçirildi: Kaçakçılıkla Mücadele Operasyonları Sürüyor

Türkiye’nin batısındaki Uşak ilinde

Türkiye’nin batısındaki Uşak ilinde kaçakçılıkla mücadele, yetkililerin kaçakçılara yönelik çeşitli operasyonlar gerçekleştirmesiyle devam ediyor. Son raporlar, geçtiğimiz hafta yapılan denetimlerde aralarında makaron ve nargile tütününün de bulunduğu binlerce kaçak ürünün ele geçirildiğini ortaya koyuyor.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube (KOM) Ekipleri Uşak’ta Görünürde

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Uşak İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri, bölgede kaçakçılıkla mücadele için aktif olarak çalışıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde kaçakçılara yönelik çok sayıda operasyon gerçekleştiren ekipler, önemli miktarda kaçak ürün ele geçirdi.

Son Kaçakçılıkla Mücadele Operasyonlarında Sekiz Şüpheli Yargılandı

KOM ekiplerince Uşak’ta yürütülen operasyonlarda 205 bin kaçak boş makaron, 2 bin 800 tam kaçak makaron ve 9 kilo 980 gram kaçak nargile tütünü ele geçirildi. Yetkililer, el konulan ürünlerin yanı sıra kaçakçılık faaliyetlerine karışmaktan yargılanan sekiz zanlıyı da tutukladı.

Uşak’ta kaçakçılığa karşı son dönemde gerçekleştirilen operasyonlar, yerel makamların yasadışı faaliyetlere son verme ve asayişi sağlama konusundaki kararlılığını göstermiştir. Bu çalışmalarda, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri de aktif olarak bölgede devriye gezerek, kaçakçıların tespit ve yakalanması için denetimler gerçekleştirerek etkin rol oynamıştır.

Uşak’ta kaçakçılıkla mücadele devam ederken, bölge sakinlerine uyanık olmaları ve şüpheli durumları yetkililere bildirmeleri hatırlatıldı. Son gözaltılar ve tutuklamalar, yasadışı faaliyetlerde bulunanlara, eylemlerine müsamaha gösterilmeyeceği ve hızlı ve kararlı adımlarla karşılık verileceği konusunda bir uyarı görevi görüyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA)
Sıradaki Haber Kuru sıkı tabancayla yakalandı