Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Patent, Faydalı Model ve Tasarım Tescili İle İlgili Başvurular Değerlendirildi

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş başkanlığında; Uşak Üniversitesi Buluş Komisyonu bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Uşak Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerinin Patent, Faydalı Model ve Tasarım Tescili ile ilgili başvuruları dinlenerek, değerlendirmelerde bulunuldu.

Rektör Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesi olarak son yıllarda AR-GE, proje, patent, tasarım tescili ve faydalı model alanlarında çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını ifade ederek, ‘‘Üniversitemizde oluşturduğumuz Buluş Komisyonu olarak akademisyenlerimize ve öğrencilerimize bu alanlardaki çalışmalarında destek oluyoruz. Uşak Üniversitesi Bölgesel Kalkınma Odaklı bir üniversitedir.

Akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin elde ettikleri ve edecekleri patentleri, faydalı model ve tasarım tescilleri, Uşak ve bölgenin kalkınmasına ve buna bağlı olarak da ülkemizin kalkınmasına hizmet etmektedir. AR-GE, proje, patent, tasarım tescili ve faydalı model alanlarında çalışma yürüten tüm akademisyenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Uşak – İstanbul’da okulda
Sıradaki Haber Uşak Eğitim Gücü Sen iki günlük iş bırakıyor