Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Türkiye’deki Üniversite Rektörlerinden israil’e Kınama

Türkiye’deki üniversitelerin rektörleri, 2

Türkiye’deki üniversitelerin rektörleri, 2 Aralık 2023 tarihinde İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarında Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sufyan Tayeh’in şehit edilmesini kınayan bir açıklama yaptı.

Açıklamada, 24 Kasım 2023 tarihinde yürürlüğe giren ateşkes ve esir takası anlaşmasının ardından İsrail’in tekrar saldırılarına başladığı ve bu saldırıların insanlık dışı olduğu vurgulandı.

Açıklamada, “Bir haftalık insani aranın ardından, gelecek adına bir umut ve hayata tutunma mücadelesi veren, pek çoğu savunmasız masum bebek, çocuk, kadın ve yaşlı insanların zor koşullarda yaşadığı, işgal altındaki Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yer alan Cibaliye Mülteci Kampının, 2 Aralık 2023 tarihinde bombalanması sonucu yüzden fazla masum Filistinli kardeşimiz şehit edilmiştir. Aynı saatlerde, Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sufyan TAYEH, çocukları ve aile yakınlarıyla birlikte, İsrail savaş uçaklarının Cibaliye’nin El-Faluce bölgesine düzenlediği saldırılarda, bizzat evi hedef alınarak şehit edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “7 Ekim 2023 tarihinden beri Filistin ve Gazze’deki sivil kişi ve kuruluşları, hastane ve eğitim kurumlarını, eğitimcileri, akademisyenleri, bilim insanlarını doğrudan hedef alan bu terör saldırılarını ve bu vahşi saldırganlığa sağlanan açık ve gizli destekleri en ağır şekilde kınıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, “Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Merhum Prof. Dr. Sufyan TAYEH’e ve yakınları ile bu süreçte hayatını kaybeden tüm Filistinli masumlara Yüce Allah’tan rahmet; tüm Filistinli kardeşlerimize başsağlığı diliyor; uluslararası tüm aktörleri bu insanlık suçunu önleme konusunda sorumlu ve insanca davranmaya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Sıradaki Haber Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Banaz Kaymakamı’nı Ziyaret Etti!