Uşak İl Sağlık Müdürlüğü Personeline Acil Sağlık Hizmetleri Eğitimi Veriliyor
Uşak İl Sağlık Müdürlüğü, 112 eğitmenleri tarafından personellere acil sağlık hizmetleri alanında eğitimler vermeye başladı.
11 Aralık 2023 tarihinde başlayan eğitimlerde, “hasta güvenliği, KBRN, SAKOM, atık yönetimi, cihazların kullanımı, ambulans ekipmanları kullanımı, yangın güvenliği ve tütün bağımlılığı” gibi konular ele alınıyor.
Eğitimler kapsamında, acil sağlık hizmetlerinde görev yapan personelin bilgi ve becerilerini geliştirmek, acil durumlarda hasta ve yaralılara daha etkin müdahale edebilmelerini sağlamak amaçlanıyor.
Eğitimler, devam edecek.