Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak Milli Eğitim Müdürü 2023 son çeyrekte 68 okulu ziyaret etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, 2023 Yılının Son Çeyreğinde 68 Okulu Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz

İlimize 9 Ekim 2023 tarihinde atanarak göreve başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL, okul ziyaretleri ve öğretmenler odası buluşmalarına devam ediyor.

Millî Eğitim Bakanı Sayın Yusuf TEKİN’in, Bakanlığın eğitim politikalarına ilişkin okul yöneticileri ve öğretmenlerle istişarelerde bulunulmak ve karşılaşılan problemleri çözüme kavuşturmak amacıyla uygulamaya konulan “Öğretmenler Odası Buluşmaları” ilimizde de gerçekleştiriliyor.

Uşak merkez ilçe, bağlı ilçe ve köylerde eğitim ve öğretim faaliyetine devam eden ilk ve orta kademe okulları ziyaretleri sırasında; okul idarecilerinden okulların genel durumu, ihtiyaçları, sorun ve talepleri ile ilgili bilgi alan İl Müdürü Sayın Halil YÜCEL, 2024’ün ilk haftasında Ömer Dönmez Toklu Ortaokulunu ziyaret ederek yılın ilk “Öğretmenler Odası Buluşması”nda öğretmenler ile bir kez daha bir araya geldi.

İl Müdürü Halil YÜCEL, Ömer Dönmez Toklu Ortaokulunda 2023 yılı içinde gerçekleştirilen ziyaretleri değerlendirdiği konuşmasında şunları söyledi: “Uşak’taki okullarımızda, Millî Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği eğitim politikalarına ilişkin okul yöneticileri ve öğretmenlerle istişarelerde bulunulmak üzere bir araya geliyor, ziyaretlerimiz sırasında öğrencilerimizin sınıf içi etkinliklerine de eşlik ediyoruz. Zaman zaman Sayın Valimizin de iştirak ettiği bu toplantılarda öğretmenlerimizin mesleki deneyim ve fikirleri, önerileri ve talepleri alınarak eğitim öğretime ilişkin yürütülen faaliyetleri birlikte istişare ediyor, değerlendiriyoruz. ‘Öğretmenler Odası Buluşmaları’mızda, bir araya geldiğimiz öğretmenlerimiz, eğitim politikalarının oluşturulması ve karar alma süreçlerine katkı sağlamaktan, kendilerini ilgilendiren konularda da görüş ve önerilerinin alınmasından duydukları memnuniyeti dile getiriyorlar. Ziyaretlerin kendilerini motive ettiğini, talep ve sorunlarla ilgili doğrudan gerçekleşen iletişimin hızlı çözümlerin üretilmesine imkân sağladığını belirten öğretmenlerimiz bu ziyaretlerin devam etmesini istiyorlar.”

Uşak’ta göreve başladığı günden bu yana okul ziyaretleri ve “Öğretmenler Odası Buluşmaları” kapsamında yıl sonu itibarıyla 68 okulun ziyaret edildiğini, bu ziyaretlerin öğretmenlerimize verilen değerin bir göstergesi olduğunu belirten İl Müdürümüz, “Sayın Bakanımız, eğitim ve öğretimin gerçekleştirildiği sahanın sesine kulak verilmesini, öğretmenlerimizin fikirlerinin kesinlikle dikkate alınmasını önemsiyor. Bakanlığımızın eğitim politikaları, sahada gerçekleştirilen bu ziyaretler ve görüşmeler sırasında alınan geri bildirimlerle daha güçlü ve daha kararlı uygulanabilecek. Bu doğrultuda ziyaretlerimizi ve görüşmelerimizi sürdüreceğiz.” dedi.