Türk Eğitim Sen Uşak Şubesi, sendikal ziyaretler kapsamında Ulubey ilçesini ziyaret etti. Şube Başkanı Ahmet Erden ve Ulubey İlçe Temsilcisi Sabri Tuncel, Ulubey 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, Ulubey Anaokulu, Ulubey Metem ve İnay İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek eğitim gündemini değerlendirdi.
Ziyaretlerde, eğitim alanında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı. Öğretmenlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması ve milli eğitimin çağdaş değerlerle donatılması gibi konular üzerinde duruldu.
Şube Başkanı Ahmet Erden, ziyaretler kapsamında yaptığı açıklamada, “Eğitim camiasının sorunlarını yerinde tespit etmek ve çözüm önerileri geliştirmek için sendikal ziyaretlerimiz devam ediyor. Ulubey ilçemizdeki okullarımızı ziyaret ederek, öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerinin taleplerini dinledik. Eğitimde yaşanan sorunlara çözüm bulmak için mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.
Erden, ziyaretlere ev sahipliği yapan okul yöneticilerine ve öğretmenlere teşekkür etti.