Uşak Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde ilan ettiği öğretim üyeleri alımı sürecinde bir değişikliğe gitti. 31 Ekim 2023 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan duyuruda, Kimya alanındaki Doçent kadrosunun iptal edildiği açıklandı. Bu beklenmedik karar, başvuru yapmayı planlayan adayları şaşırttı.
İptal edilen kadro hakkında yapılan duyuruda şu bilgiler yer alıyor:
- Kadro No: 154174
- Unvan: Doçent
- Derece: 2
- Birim: Banaz Meslek Yüksekokulu
- Bölüm/Program/Anabilim/Anasanat Dalı: Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Laboratuvar Teknolojisi
- Adet: 1
- İlan Açıklaması: Doçentliğini Kimya alanında almış olmak gerekmektedir.
Uşak Üniversitesi Rektörlüğü’nün bu ani kararıyla ilgili detaylı bir açıklama yapılmadı. Bu durum, alım sürecine katılmayı planlayan akademisyen adayları arasında belirsizlik yarattı. Uşak Üniversitesi’nin gelecekteki alım süreçlerinde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu.