Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak’ta karne haftası dolu dolu geçiyor

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından dönemin ilk karnesi öncesi okullarda öğrencilerin sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılımlarının teşvik edilmesi amacıyla yeni bir uygulama hayata geçirildi.

“Dönem Sonu Etkinlik Haftası” adıyla bu yıl ilk kez başlatılan uygulama kapsamında ilimizdeki okullarda etkinliklerin ilk gününde İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, Mehmet Emin Hoşgör Ortaokuluna misafir oldu.

İl Müdürü Yücel, “Dönem Sonu Etkinlik Haftası” kapsamında okulun sekizinci sınıf öğrencileri arasında düzenlenen ‘Bilgi Yarışması’nı izledi. Öğrencilerin keyifli ve heyecanlı anlar yaşadığı bilgi yarışmasının sonunda İl Müdürü Yücel, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Öğretmen ve öğrencilerle bilgi yarışmasının sonunda sohbet eden İl Müdürü Yücel, okullarda karne öncesi etkinlik haftası döneminin başladığını, hafta boyu tüm okullarda bu kapsamda çeşitli etkinlikler düzenleneceğini ifade etti.

İl Müdürü Yücel öğretmen ve öğrencilerle sohbeti sırasında şunları söyledi: “Bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinden önceki son haftada, öğrencilerin eğlenerek öğrenecekleri keyifli ve öğretici bir hafta geçirmeleri; sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarının teşvik edilmesi için ‘Dönem Sonu Etkinlik Haftası’ öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizden oluşan heyetler tarafından planlandı. Hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerle öğrencilerin dil bilgisel ve hitabet yeteneklerini geliştirmesi, yeteneklerini sergileme fırsatı bulması, paylaşmanın önemini kavraması, takım çalışmasının başarıdaki rolünü öğrenmesi, bilim aktiviteleriyle yeni deneyimler yaşaması, keyifli vakit geçirmesi ve bunlarla beraber okulun sadece akademik başarı için değil, sosyal gelişim için de bir fırsat olduğunu yaşayarak görmeleri hedeflendi. Katıldığım bu programda öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi mutlu ve keyifli görmek beni de memnun etti. Uygulama hafta boyu tüm okullarımızda çeşitli etkinliklerle devam edecek.”

Etkinliğin sonunda, bilgi yarışmasına katılan 24 öğrenciye, katılımlarından dolayı katılım ve başarı belgesi, madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Sıradaki Haber Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Banaz Kaymakamı’nı Ziyaret Etti!