Okul Bahçelerimiz Çocuklarımızın Geleneksel Oyunları Oynadığı Mekânlar Hâline Dönüşüyor
Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN’in “Cumhuriyet’in 100. yılı Eğitimin Yüzyılı olacak.” hedefiyle çocuklarımızın sağlıklı gelişimi ve kültürel bağlarını güçlendirmek amacıyla şehrimizin okul bahçeleri geleneksel oyunların oynandığı neşeli mekânlara dönüşüyor.
Anadolu kültürünü ve değerlerimizi yansıtan çocuk oyunları, evlatlarımızın kültürel miraslarına duyarlılık kazanmalarını ve sosyalleşmelerini sağlarken onları, ekran bağımlılığından ve obezite gibi sağlık sorunlarından uzak tutuyor.
📍Dikilitaş İlkokulu
📍Uşak Özel Eğitim Uygulama Okulu
📍Mesudiye İlkokulu