Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Asgari ücretin Uşaklı işverene maliyeti açıklandı

Asgari Ücret Belirlendi: 17.002

Asgari Ücret Belirlendi: 17.002 TL

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğindeki toplantının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 için asgari ücretin 17.002 TL olarak açıklandığını duyurdu. Bu rakam, önceki yıla kıyasla yüzde 49’luk dev bir artışa işaret ediyor.

İşveren Maliyeti Arttı: 23.502 TL

Yeni asgari ücretin belirlenmesiyle birlikte, işverenin maliyeti önemli ölçüde yükseldi. Brüt asgari ücretin 2.002 TL olduğu düşünüldüğünde, işverenin maliyeti 23.502 TL’ye ulaştı.

Kesintiler ve Ödemeler

Brüt asgari ücretten kesilen miktarlar net ücretin belirlenmesinde kritik bir rol oynuyor. 2.800 TL sosyal sigorta primi işçi payı ve 200 TL işsizlik sigortası primi işçi payı kesilecek. Geriye kalan tutar ise işçiye net ücret olarak ödenecek. İşveren ise 3.100 TL sosyal sigorta primi işveren payı ve 400 TL işsizlik sigortası primi işveren payı ödeyecek.

Asgari Ücret Desteği Artışı: 700 TL’ye Çıktı

Asgari ücretle çalışan işçilere sağlanan asgari ücret desteği, yeni düzenlemeyle 500 TL’den 700 TL’ye yükseltildi. Bu, işverenler için belirli bir rahatlama sağlarken, işverenin fiili maliyetini 22.802 TL’ye düşürecektir.

Bu gelişmeler, işverenler ve çalışanlar arasındaki maliyet dengesini etkileyecek önemli değişikliklere işaret ediyor. Yeni asgari ücret ve desteklerin etkileri, iş dünyasında ve çalışma koşullarında önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye genelinde
Sıradaki Haber Kiralık araç talebi geçen yıla göre yüzde 50 arttı!