İl Müdürü Serkan Bilir, Uşak’ın ve ilçelerinin sosyal ve tarımsal yapısını tanımak amacıyla göreve başladığı günden itibaren il merkezi ve ilçelerde bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlçe ziyaretleri kapsamında İl Müdür Yardımcısı ile birlikte Karahallı İlçesinde önce Karahallı Kaymakamı Funda Hamza Çaldağı’nı makamında ziyaret eden İl Müdürü Serkan Bilir, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret ederek ilçenin tarımsal durumu hakkında brifing aldı.
Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu’yu ziyaret eden Serkan Bilir, Alfaklar Köyü deresinde faaliyet gösteren Azer Su Ürünleri Balık Çiftliğini ziyaret etti. İşletme hakkında yetkililerden bilgi aldı ve balık yetiştirme havuzlarını inceledi. Sonrasında Alfaklar Köyüne geçerek İlimize has koyun ırkı olan Eşme Koyunu yetiştiriciliği yapan işletmelerde incelemelerde bulundu. Karahallı ziyaretinin sonunda Karayakuplu köyünde üreticilerle buluşan İl Müdürü Serkan Bilir, üreticilerle sohbet etti. Karayakuplu köyünde büyükbaş hayvancılık ile uğraşan işletmelerde incelemelerde bulundu.