Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Kamu Kurumları 1360 kişiye istihdam kapılarını aralıyor

Kamu sektöründe istihdam atağı

Kamu sektöründe istihdam atağı devam ediyor. Gelir İdaresi Başkanlığı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve TÜBİTAK Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü, bir araya gelerek toplamda 1360 kişilik yeni istihdam olanağı sağlama kararı aldı.

Gelir İdaresi Başkanlığı bu istihdam hamlesinde 1271 gelir uzman yardımcısı alımı yapacak. Adaylar, öncelik sıralarına göre 5 farklı ili tercih edebilecek ve başvurular 15 Nisan’da başlayacak, 25 Nisan Perşembe gününe kadar devam edecek. Bunun yanı sıra, 50 devlet gelir uzman yardımcısının alımı için ön başvurular 7-13 Mart’ta, nihai başvurular ise 22-28 Mart’ta alınacak. Her iki alım için adaylar yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı giriş sınavına tabi tutulacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ise 8 denetçi ve 29 uzman personel alımı gerçekleştirecek. Başvurular 29 Aralık’ta başladı ve 7 Ocak’ta sona erecek. Adaylar, başvurularını kurumun resmi internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapabilecekler.

Son olarak, TÜBİTAK Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü ise 2 personel istihdam edecek. Başvurular 3 Ocak’a kadar https://kariyer.tubitak.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

Bu istihdam olanakları, hem kamu kurumlarındaki eksik personel sayısını gidermeyi hem de istihdama katkı sağlamayı hedefliyor. Kamu adayları için önemli fırsatlar sunan bu alımlar, adaylara geniş bir kariyer yelpazesi ve farklı uzmanlık alanlarında çalışma imkanı tanıyacak.

İlgili kurumların duyuruları ve başvuru süreçleri hakkında daha detaylı bilgi için ilgili kurumların resmi internet siteleri ve Resmi Gazete’deki ilanlar takip edilebilir.

Bu istihdam hamlesi, hem kamu kurumlarına yeni beyinler kazandırarak yenilik ve gelişimi teşvik etmeyi hem de istihdam alanında önemli bir adım atarak işsizlik oranlarına olumlu bir katkı sağlamayı amaçlıyor. Başvuru süreçlerini ve şartlarını takip ederek adaylar, kendileri için en uygun olanı değerlendirme şansına sahip olacaklar.

İSTANBUL (İGFA) – Hatırlanacağı gibi
Sıradaki Haber Dolar 31 TL’yi aştı