Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

  Konya’dan 182 milyon TL sosyal katkı

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu, Karatay ve Meram belediyeleri ile şehir merkezinde ortak uyguladıkları Sosyal Kart Projesi ile 2023 yılında 31 ilçede 129 bin 406 haneye; 181 milyon 960 bin lira değerinde sosyal destekte bulunduklarını belirtti.

  KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediyesi, “Konya Modeli Belediyecilik” anlayışıyla sosyal belediyecilik alanında da örnek olmaya devam ediyor.

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehir genelinde altyapı ve fiziki yatırımların yanı sıra ihtiyaç duyulan her alanda toplumun tüm kesimlerinin yanında olmaya gayret gösterdiklerini söyledi.

  Şehri imar ederken yardımlaşma ve dayanışma gibi çok önemli toplumsal değerlerin de artırılması ve korunması yönünde çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Başkan Altay, “Sosyal destek konusunda yaptığımız çalışmalarla ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin her daim yanında oluyoruz. Bu doğrultuda uyguladığımız Sosyal Kart, ihtiyaç sahiplerinin Konya’daki tüm marketlerden alışveriş yapmalarına imkan tanıyan önemli bir uygulama. Şehrimizin hiçbir noktasında ihtiyaç sahibi kimseyi bırakmamak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Selçuklu, Karatay ve Meram belediyelerimiz ile şehir merkezinde ortak uyguladığımız Sosyal Kart Projemizde 2023 yılında 129 bin 406 haneye; 181 milyon 960 bin lira değerinde Sosyal Kart desteğinde bulunduk. Bunun dışında 2023 yılında su faturası ve ulaşım desteğimiz 6 milyon 302 bin lira oldu. Yine, geçtiğimiz yıl ilkokuldan üniversite hazırlığa kadar 154 bin 320 öğrencimize 84 milyon 387 bin lira eğitim desteği sağladık” dedi.

  SOSYAL KART LİMİTLERİ ARTIRILDI

  İhtiyaç sahiplerine daha fazla destek olabilmek adına 2024 yılında Sosyal Kart limitlerini artırdıklarını kaydeden Başkan Altay, Sosyal Kart’tan faydalananlara destek olmaya devam edeceklerini dile getirdi. Konya Büyükşehir Belediyesi, nüfusu 2’ye kadar olan ailelere 2024 yılında aylık 2 bin lira; 3 ve 4 nüfuslu ailelere 2 bin 500 lira; 5 ve üzeri nüfusu olan ailelere ise aylık 3 bin lira Sosyal Kart desteğinde bulunacak.

  Kaynak: İGF