UŞAK İL TARIM MÜDÜRÜ SERKAN BİLİR, HİSET KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK İŞLETMESİNİ ZİYARET ETTİ
Uşak İl Tarım Müdürü Serkan Bilir, ildeki tarımsal faaliyetleri yakından incelemek ve sektördeki gelişmeleri değerlendirmek amacıyla HİSET Küçükbaş Hayvancılık İşletmesi’ni ziyaret etti.
Müdür Bilir’in ziyareti sırasında, işletmenin sahipleriyle bir araya gelerek hayvancılık faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu. İl Müdürü, işletme sahiplerinden işleyiş, verimlilik, ve sektöre yönelik karşılaşılan zorluklar hakkında detaylı bilgiler aldı.
Ziyaret sırasında yapılan açıklamada, İl Tarım Müdürü Serkan Bilir’in, yerel tarım sektörünün daha iyi anlaşılması ve desteklenmesi amacıyla saha ziyaretlerini sürdürdüğü belirtildi. Bilir, çiftçilerin sorunlarını yerinde tespit etmek ve çözüm önerileri sunmak için aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.
HİSET Küçükbaş Hayvancılık İşletmesi’nin başarılarına vurgu yapılan açıklamada, işletmenin modern hayvancılık yöntemleriyle bölgeye önemli katkılar sağladığı ve bu başarıların diğer çiftçilere örnek teşkil ettiği ifade edildi.
Müdür Bilir, ziyaretin sonunda işletme sahiplerine teşekkür ederek, Uşak’ın tarımsal potansiyelini daha da artırmak için işbirliği ve dayanışma çağrısında bulundu. Bu tür saha ziyaretlerinin, tarım sektörünün sorunlarına daha etkin çözümler üretilmesine katkı sağlaması bekleniyor.