Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak ve 81 ilde 2024 zorunlu trafik sigortası fiyatları belli oldu

2024 Trafik Sigortası Fiyatları

2024 Trafik Sigortası Fiyatları Açıklandı: Uşak, İstanbul ve Ankara’da Yeni Ücretler Belli Oldu!

Her yıl olduğu gibi 2024 yılında da trafik sigortası fiyatları güncellendi. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin 1 Ocak itibariyle duyurduğu güncel tabloya göre, Türkiye genelinde trafik sigortası bedellerinde değişiklikler yaşandı. En çok merak edilen İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük illerdeki yeni trafik sigortası ücretleri de belirlendi.

Türk parası

İstanbul’da trafik sigortası fiyatları en düşük seviyede 3 bin 706 liradan başlarken, Ankara’da bu rakam 3 bin 601 lira, İzmir’de ise 3 bin 496 lira olarak belirlendi. Öte yandan, en yüksek trafik sigortası ücretleri İstanbul’da 22 bin 236 lira, Ankara’da 21 bin 607 lira ve İzmir’de 20 bin 978 lira seviyesinde açıklandı.

Bu yılki güncellemelerle birlikte trafik sigortası bedellerindeki artışlar sürpriz olmadı. Araç sahipleri, poliçe kapsamlarına ve limitlerine göre ödedikleri trafik sigortası ücretlerini, her yıl değişen bu güncellemelerle takip etmekte fayda var.

Sigortasız Araç Kullanmanın Cezası Artık 690 TL!

Araç kullanırken zorunlu olan trafik sigortası, herhangi bir kaza durumunda oluşabilecek zararları karşılama amacı güderken, sigortasız araç kullanmanın getirdiği cezalar da ciddi boyutlarda olabilir. Kanunen trafiğe çıkan araçların sigorta poliçelerinin bulunması gerektiğini unutmamak önemli.

2024 yılı itibariyle sigortasız araç kullanmanın cezası 690 TL olarak belirlendi. Denetimlerde sigortasız araç kullandığı tespit edilen sürücülere bu ceza uygulanıyor. Ancak ceza alan sürücüler, cezayı 15 gün içinde peşin ödemeleri durumunda %25 indirimden faydalanabiliyorlar, böylece ceza tutarı 517,5 TL’ye düşüyor.

RESİM: İGFA

Bu nedenle, araç sahiplerinin trafik kurallarına uygun olarak sigorta poliçelerini güncellemeleri ve sigortasız araç kullanmaktan doğacak cezai durumları göz önünde bulundurmaları oldukça önemli.

Trafik sigortası bedelleri ve sigortasız araç kullanmanın getireceği cezalar hakkında detaylı bilgi almak için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKARA (İGFA) – TÜİK, Mayıs
Sıradaki Haber Hizmet ‘güvenini’ korudu!