Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak ve 81 ilde zamlı tarife 1 Temmuz’da başlıyor

EPDK, 1 Temmuz 2024’ten itibaren geçerli olmak üzere konut, tarımsal faaliyet, düşük seviyeli elektrik ve kamu-özel hizmetler sektörü abone gruplarına zam yapacağını açıkladı.

EPDK, 1 Temmuz 2024'ten

EPDK’dan Elektrik Fiyatlarına Zam: 1 Temmuz’dan İtibaren Geçerli

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), enerji üretim maliyetlerindeki artış nedeniyle nihai elektrik perakende satış fiyatlarına zam yapılacağını açıkladı. Yapılan açıklamada, konut abone grubu için yüzde 38, tarımsal faaliyet abone grubu için yüzde 30, düşük seviyeli elektrik abone grubu için yüzde 38 oranında zam yapılacağı belirtildi. Kamu ve özel hizmetler sektörü abone grubu için ise yüzde 20 oranında bir artış olacağı ifade edildi.

Zam Oranları:

  • Konut Abone Grubu: %38
  • Tarımsal Faaliyet Abone Grubu: %30
  • Düşük Seviyeli Elektrik Abone Grubu: %38
  • Kamu ve Özel Hizmetler Sektörü Abone Grubu: %20

Yeni tarifeler, 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren Uşak ve Türkiye genelindeki 81 ilde geçerli olacaktır. Bu artışlar, enerji üretim maliyetlerindeki artışın bir sonucu olarak hayata geçiriliyor. Vatandaşların ve işletmelerin bu duruma hazırlıklı olmaları ve bütçelerini yeniden gözden geçirmeleri tavsiye edilmektedir.

EPDK’dan yapılan bu açıklama, enerji piyasasındaki maliyetlerin artışıyla birlikte gelecek olan zamlara dair bilgi veriyor. Elektrik tüketicileri için önemli olan bu değişiklik, günlük hayatı ve işletmelerin maliyetlerini doğrudan etkileyecek.