Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak’ta aile destek ödemesi ne zaman yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi çocuklu ailelerin ekonomik olarak desteklenmesini sağlamak amacıyla Aile Destek Programı’nı hayata geçirdi. Program kapsamında, hane içerisindeki çocukların ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanması için belli destek ödemeleri yapılıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile Destek Programı ile İhtiyaç Sahibi Ailelere Her Ay 350-650 TL Ödeme

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik Aile Destek Programı kapsamında her ay 350-650 TL arasında ödeme yapıyor.

Program kapsamında, kişi başına düşen geliri net asgari ücretin üçte birinden az olan hanehalkları destek almaya hak kazanıyor. Hanedeki çocuk sayısına göre ödeme miktarı değişiyor.

1-2 çocuklu ailelere 350 TL, 3 çocuklu ailelere 450 TL, 4 çocuklu ailelere 550 TL ve 5 ve üzeri çocuklu ailelere 650 TL ödeme yapılıyor.

Ödemeler, hanedeki kişi başına düşen gelire göre de değişiklik gösterebiliyor. Örneğin, kişi başına düşen geliri net asgari ücretin üçte biri ile bir buçuk katı arasında olan hanehalklarında ödeme miktarı 250 TL olarak uygulanıyor.

Ödemeler, her ayın ortasında hesaplara yatıyor.

Programın amacı nedir?

Aile Destek Programı’nın amacı, ihtiyaç sahibi çocuklu ailelerin ekonomik olarak desteklenmesini sağlamak ve çocukların sağlıklı ve nitelikli bir şekilde yetişmesine katkıda bulunmaktır. Program kapsamında yapılan ödemeler, çocukların temel ihtiyaçlarının karşılanmasında ve eğitimlerine devam etmelerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Başvuru şartları nelerdir?

Aile Destek Programı’ndan yararlanmak için aşağıdaki şartların sağlanması gerekiyor:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Hanedeki kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin üçte birinden az olması
  • Hanede 18 yaşından küçük en az bir çocuk olması

Başvurular, e-Devlet üzerinden veya ikametgah adresinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılabiliyor.

Başvuru: https://turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti

ANKARA (İGFA) – Aile ve
Sıradaki Haber Bakan Göktaş: “Hesaplanan hesaplara 887 milyon TL ödeme yatırıldı”*