Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak’ta ilaç fiyatları zamlandı

İlaç Fiyatlarına Yüzde 25 Zam

İlaç Fiyatlarına Yüzde 25

Uşak haberleri – Resmi Gazete’de yayımlanan son Cumhurbaşkanı Kararı ile ilaç fiyatlamasında önemli değişikliklere gidildi. Daha önce 14 lira olarak belirlenen euro kuru, alınan kararla birlikte 17,55 liraya yükseltildi. Bu da ilaç fiyatlamalarında yüzde 25’lik bir artış anlamına geliyor. Yeni düzenleme 25 Aralık tarihinden itibaren geçerli olacak.

Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Kararda Değişiklik içeren Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de detaylarıyla yayımlandı. Yapılan değişiklikle birlikte ilaç fiyatlamasında temel belirleyici olan euro kuru, önceki 14 liradan 17,55 liraya çıkarıldı. Bu durum, ilaçların maliyetlerinde önemli bir artışa neden olacak.

Kararın bir diğer önemli boyutu ise fiyat korumalı ürünlerde uygulanan barem değerindeki güncelleme oldu. Euro kurundaki artış oranında belirlenen barem değeri, fiyat korumalı ürünlerde 60 lira 51 kuruş, diğer ürünlerde ise 31 lira 62 kuruş olarak güncellendi.

Yapılan düzenleme ile ilgili olarak, ilaç fiyatlarında meydana gelecek bu yüzde 25’lik zamın, eczane fiyatlarına ve vatandaşların ilaç teminindeki maliyetlere nasıl yansıyacağı ise kamuoyu tarafından yakından takip edilecek. Bu değişiklik, ilaç sektörü ve kullanıcılar üzerinde etkiler yaratabilecek önemli bir gelişme olarak öne çıkıyor.

ANKARA (İGFA) – Aile ve
Sıradaki Haber Bakan Göktaş: “Hesaplanan hesaplara 887 milyon TL ödeme yatırıldı”*