Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak’ta kamu personeli için özel servisler kaldırılıyor

Kamu Personeli Özel Servisleri Kaldırılıyor! Tasarruf Dönemi Başladı

Kamu Personeli Özel Servisleri

Toplu Taşıma Olan Yerlerde Özel Servis Son

Kamu kurum ve kuruluşlarında tasarruf önlemleri kapsamında, toplu taşıma olan yerlerde çalışan personelin özel servis imkanı kaldırılacağı açıklandı. Bu karar, kamu kurumlarında araç kiralama ve şoför maaşlarına yapılan yüksek harcamaları düşürmeyi amaçlıyor.

Hangi Personelleri Etkileyecek?

uşak otobüs

Savunma ve Güvenlik hariç sözleşme bitiminde servisler iptal edileceği belirtildi. Özel servis uygulamasının kaldırılması, evlerine veya işyerlerine toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşabilen tüm kamu personelini kapsayacak. Bu kapsamda, şehir merkezlerinde ve toplu taşıma hatları üzerinde bulunan kamu binalarında çalışan personelin özel servislere olan erişimi sona erecek.

Uygulama Ne Zaman Başlayacak?

Yeni uygulamanın tam olarak ne zaman yürürlüğe gireceğine dair resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, yetkililer tarafından önümüzdeki haftalarda detaylı bir planın kamuoyuna sunulacağı ifade ediliyor.

Bu Karara Tepkiler Nasıl?

Özel servis uygulamasının kaldırılması kamu personelleri arasında bazı tepkilere yol açtı. Özellikle şehir merkezlerinden uzakta ikamet eden veya toplu taşıma hatlarının yetersiz olduğu bölgelerde çalışan personeller bu durumdan olumsuz etkileneceklerini dile getiriyor. Yetkililer ise, bu personeller için alternatif çözümler üzerinde çalıştıklarını ve en kısa sürede kamuoyuna bilgi vereceklerini belirtiyor.

Kamu Kurumlarında Tasarruf Önlemleri

Özel servis uygulamasının kaldırılması, kamu kurumlarında hayata geçirilen tasarruf önlemlerinden sadece biri. Son dönemde, kamu binalarında enerji tasarrufu, gereksiz harcamaların önlenmesi ve araç havuzunun daha etkin kullanımı gibi konularda da çalışmalar yürütülüyor.

YORUMLAR

2 adet yorum var

  1. Çok isabetli olmuş..Ben öğretmenim her gün 15 km arabamla gidip geliyorum.. bunların özelliği neymiş.onlar da Kendi arabasıyla gitsin gelsin..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asgari Ücrete Zam: Net 29
Sıradaki Haber KKTC’de asgari ücrete yüzde 23 zam