Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak’ta üretiliyor, Türkiye’nin yüzde 85’lik ihtiyacı karşılanıyor

Uşak’ta üretilen battaniyelerin %85’i

Uşak’ta üretilen battaniyelerin %85’i Türkiye’yi ısıtıyor.

Uşak, Türkiye battaniye üretiminin merkezi konumunda yer alıyor. Yaklaşık 34 tesiste yıllık 14 milyon battaniye üretiliyor. Bu battaniyelerin %85’i ise iç pazarda tüketiliyor.

Depremden sonra ihracat ertelendi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Uşaklı battaniye üreticileri, üretim kapasitesinin önemli bir bölümünü depremzedelere battaniye yardımı yapmak için ayırdı. Bu nedenle 2023 yılındaki ihracat hedeflerine ulaşılamadı.

Hedef bu yıl yakalanacak.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selim Kandemir, bu yıl ertelenen ihracat hedeflerine ulaşılacağına inanıyor. Kandemir, “Dünyada da önde gelen battaniye kümelenmeleri arasında yer alıyoruz. Yıllık ortalama 13-14 milyon üretim kapasitesine sahibiz. Bu kapasiteyi ihracatımızı artırmak için kullanacağız” dedi.

Uşak’tan deprem bölgesine 1 milyon 341 bin battaniye gönderildi.

Uşak Valiliği verilerine göre, kentten geçen yıl deprem bölgesine 1 milyon 341 bin 768 battaniye gönderildi. Bu rakam, Uşak’ın battaniye üretim kapasitesinin ve dayanışma ruhunu ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Uşak battaniye sektöründe öncü rol oynamaya devam edecek.

Uşaklı battaniye üreticileri, depremin yarattığı aksaklıkları geride bırakarak bu yıl ihracat hedeflerine ulaşmayı ve Uşak’ın battaniye sektöründeki öncü rolünü pekiştirmeyi amaçlıyor.

UŞAK HABERLERİ – resimler temsili

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asgari Ücrete Zam: Net 29
Sıradaki Haber KKTC’de asgari ücrete yüzde 23 zam