Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak’ta Yüksek Kiralar Vatandaşın Cebini Yakıyor

Yüksek konut kiralarının maddi

Yüksek konut kiralarının maddi sıkıntıya neden olduğu Uşak’ta artan yaşam maliyeti birçok aileyi endişelendiriyor. Son yıllarda kira fiyatları önemli ölçüde arttı ve aileleri geçim sıkıntısı çekiyor. Dört kişilik bir ailenin minimum 3 odalı 1 kişilik bir eve ihtiyacı var ki bu aylık yaklaşık 5 bin TL’den başlıyor. Bu, evi olan ailelerin yaşam masraflarını karşılamak için en az iki çalışanı işe almasına yol açtı.

Emlakçılar Uşak’ta Yüksek Kira Fiyatlarına Ses Vermiyor

Uşak’ta emlakçılar artan kira fiyatlarından endişelerini dile getiriyor. Sarayaltı, Mehmet Akif Ersoy, Elmalıdere, Aybey, Işık Mahallesi gibi mahallelerin en uygun fiyatlı semtler olduğuna dikkat çekiyorlar. Ancak bu bölgelerde bile 3+1 1+1 ev kirası 2 bin 500 TL ile 3 bin TL arasında değişiyor. Ev sahipleri ailenin durumuna göre daha düşük rakamlarda anlaşabilirler ama bu yine de birçokları için maddi bir yük. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların çoğu OSB’lerdeki fabrikalarda çalışıyor ve birçoğu da asgari ücretle geçiniyor.

Uşak’ta Kentsel Dönüşümün Kira Fiyatlarına Etkisi

Uşak’taki kentsel dönüşüm projesi kira fiyatlarının artmasına neden oldu. Daha önce bölgede konut fiyatları 3 bin TL civarındaydı. Ancak son 2 ayda bölgede 5 bin TL’ye kiralık evler ortaya çıktı. Kemalöz Mahallesi’ndeki konutların kiraları 3+1 ve 1+1 ev için 5 bin TL’nin üzerinde, Batı Kent bölgesine doğru bu rakam 10 bin TL’yi buluyor. Masal Parkı yakınında bulunan mahalleler bile kira fiyatlarında artış gördü. Durum, birçok aileyi daha uygun alanlara taşınmaya zorladı.

Uşak’ta yüksek kira fiyatları birçok aileyi maddi açıdan sıkıntıya sokmuştur. Durum, sakinleri yaşam masraflarını karşılamak için ek çalışanlar kiralamak gibi zor seçimler yapmaya zorladı. Emlakçılar, ailelere şehirde daha uygun fiyatlı mahalleler aramalarını tavsiye ediyor, ancak bu bölgelerin bile kira fiyatları hala yüksek. Kentsel dönüşüm projesi, kira fiyatlarında ciddi artışa neden olarak birçok ailenin daha uygun bölgelere taşınmasına neden oldu. Her vatandaşın maddi sıkıntı yaşamadan rahat bir şekilde yaşayabilmesi için hükümetin bu konuyu ele alması önemlidir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

"Yüzde 25 kira artış sınırı
Sıradaki Haber 2 Temmuz itibariyle Uşak’ta kira zamları böyle hesaplanacak