Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Bakan Işıkhan, Uşak dahil 81 ildeki emekli artık tek telefonla ulaşabilecek

“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın duyurduğu yeni hizmetlerle emekliler, tek telefonla SGK danışmanlarına ulaşabilecek. Ayrıca, emekliler için hizmete açılacak olan ’emekliler.gov.tr’ internet sitesiyle yaşamlarını kolaylaştıracak bilgilere erişimleri artacak.”

"Çalışma ve Sosyal Güvenlik

Bakan Işıkhan, Emeklilere Tek Telefonla SGK Danışmanlarına Ulaşma İmkanı Sağlayacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Erdoğan Özen Konferans Salonu’nda düzenlenen “Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması” Programı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, emeklilerin talep ve beklentilerini doğrudan iletebilecekleri, geri bildirimlerde bulunabilecekleri bir iletişim platformunun kurulacağını duyurdu.

Tek Telefonla SGK Danışmanlarına Ulaşma Kolaylığı

Bakan Işıkhan, emeklilerin yaşamlarını kolaylaştıracak teknolojik çözümleri devreye alacaklarını belirterek, emeklilere yönelik yeni bir hizmetin duyurulacağını açıkladı. Emeklilerin artık tek bir telefon aramasıyla SGK danışmanlarına ulaşabileceklerini vurguladı.

Yeni İnternet Sitesi: emekliler.gov.tr

Bakan Işıkhan, emeklilere yönelik duyurulacak yeni hizmetlerin erişilebilirliğini artırmak amacıyla “emekliler.gov.tr” internet sitesinin kısa sürede yayına gireceğini belirtti. Bu internet sitesi aracılığıyla emeklilerin ihtiyaç duydukları bilgilere daha kolay ve hızlı bir şekilde erişebilecekleri kaydedildi.

Yaşlılara Yönelik Teknolojik İmkanlar Artıyor

Bakan Işıkhan’ın açıklamalarına göre, Türkiye’de yaşayan emeklilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için yeni teknolojik çözümler devreye alınacak. Bu gelişmeler, emeklilerin SGK ile iletişimini güçlendirecek ve yaşam kalitelerini artıracak adımlar olarak değerlendiriliyor.

Bu önemli gelişmeler, emeklilerin sosyal güvenlik haklarını kullanmalarını kolaylaştırarak, onların yaşamlarını daha konforlu hale getirmeyi amaçlıyor.

Karahallı’nın Gururu: Lezzetiyle Karahallı Düğleği
Sıradaki Haber Anavatanı Orta Asya ve Anadolu! Karahallı topraklarında yetişiyor, sadece yağmur suyu ile besleniyor