Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Kamuda tasarruf TBMM’de gözlerden kaçmadı, ikramlar dikkat çekti

Kamuda Tasarruf Tedbirleri 23

Kamuda Tasarruf Tedbirleri 23 Nisan Resepsiyonunda da Devam Etti

Sade Bir Menü ile Tasarrufa Önem Verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası kamuda yeni tasarruf tedbirleri alınacağını açıklamasının ardından, bu tedbirler bir bir uygulamaya konulmaya devam ediyor. Kamuda tasarruf döneminin bir parçası olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla TBMM’de düzenlenen resepsiyonda da sade bir menü hazırlandı.

Kuzu ve Hindi Yerine Kuru Pasta

Geçmiş yıllarda TBMM’de düzenlenen resepsiyonlarda kuzu ve hindi gibi et yemekleri, çeşitli mezeler ve tatlılar sunulurken, bu yıl sade bir menü tercih edildi. Menüde kuru pasta, börek, biber dolması ve mercimek köftesi gibi hafif yiyecekler yer aldı. Konuklara ayrıca meyve suyu ikram edildi.

Tasarruf Tedbirleri Her Alanda Uygulanıyor

TBMM Başkanı ve milletvekillerinin Anıtkabir’e tek bir otobüsle gitmesi gibi diğer tasarruf tedbirleri de uygulamaya konulmaya devam ediyor. Bu tedbirler, kamu kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılmasını amaçlıyor.

Tasarrufa Katkıda Bulunan Herkese Teşekkür

Tasarruf tedbirlerine uyulması ve bu konuda gösterilen hassasiyet için tüm kamu çalışanları ve vatandaşlara teşekkür edilir. Kamu kaynaklarının bilinçli bir şekilde kullanılması, ülkemizin kalkınması ve refahı için büyük önem taşımaktadır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Kahvesine Yüzde 15 Zam:
Sıradaki Haber Uşaklı kahve severler üzülebilir, kahveye zam geldi