Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

TRT 2001 arşivinden! Uşak Eşme’de UFO’ya taş attılar

Uşak’ın Eşme ilçesine bağlı Narlı Köyü’nde 3 kişi, tütün tarlasına giderken sıra dışı bir varlıkla karşılaştı. Görgü tanıkları, parlak jelatin giysili, kırmızı ayaklı ve elips gözlü bu varlığı “uzaylı” olarak tanımladı.

Uşak'ın Eşme ilçesine bağlı

Uşak’ın Eşme ilçesine bağlı Narlı Köyü’nde yaşanan bir olay, bölgede büyük bir paniğe yol açtı. Üç köylü, tütün tarlasına giderken “uzaylı” gördüklerini iddia etti. Görgü tanıklarının beyanlarına göre, uzaylı kırmızı ayaklı, elips gözlü ve parlak jelatin giysiliydi.

Olay 23 yıl önce gerçekleşti TRT’nin 2001 arşivinden. F.Ç, S.C ve A.T isimli köylüler, traktörle tütün tarlasına giderken, Narlı Köyü ile Kayapınar Köyü arasında garip bir varlık gördüler. 60-70 santimetre boyundaki bu varlığın üzerinde parlak jelatin renkli bir elbise, ayaklarında kırmızı çizmeler ve kafasında ise iri, elips şeklinde gözler vardı.

Köylüler korktukları için varlığa taş atmaya başladılar. Taşlara maruz kalan varlık ise havaya yükselerek minare boyunda bir yüksekliğe ulaştı ve gözden kayboldu. İlginç bir şekilde, bir gün önce de aynı bölgede bir pelikanın havadan yere çakılarak öldüğü öğrenildi.

Olayı haber alan dönemin Uşak Valisi Ayhan Çevik ve dönemin Eşme Kaymakamı Mehmet Yıldırım köye giderek incelemelerde bulundular. Vali Çevik, köylülerin anlattıklarını bilimsel açıdan araştırmaya aldıklarını ve uzmanlardan yardım istediklerini belirtti.

Kaymakam Yıldırım ise, Narlı Köyü’nden 2 kişinin daha benzer ifadelerle kendisine müracaatta bulunduğunu ve Ahmetler Kasabası’ndan da bir kişinin aynı cismi gördüğünü bildirdiğini söyledi. Jandarma ekipleri bölgede geniş çaplı araştırmalar başlattı.

Bu olay, bölge halkında büyük bir merak uyandırdı. Sosyal medyada “Uşak’ta uzaylı görüldü” iddiaları yayılırken, olayın gerçekliği ise halen araştırılıyor.

UŞAK İLGİNÇ HABERLER, RESİMLER TRT 2001 ARŞİVİ

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir