Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Ulubey’de uyuşturucu maddeyle mücadele

Uşak haberleri – Ulubey

Uşak haberleri – Ulubey İlçe Emniyet Amirliği, ilçede uyuşturucu maddeyle mücadele kapsamında bilgilendirme çalışması yaptı.

10 Aralık 2023 Pazartesi günü 16:30-17:30 saatleri arasında Ulubey’in işlek cadde ve sokaklarında, vatandaşların yoğun olarak kullandığı bölgelerde yapılan bilgilendirme çalışmasında, ekipler tarafından vatandaşlara madde bağımlılığıyla mücadele çözüm merkezleri, uyuşturucu madde nedir, madde bağımlılığı nedir ve uyuşturucuya başlama nedenleri gibi konularda bilgiler verildi.

Bilgilendirme çalışmasında, uyuşturucu madde kullanımının insan sağlığı ve toplum için ciddi bir tehdit oluşturduğu, uyuşturucuya başlamanın birçok nedeni olabileceği, ancak bu nedenlerin hiçbirinin uyuşturucu kullanmayı haklı kılmadığı vurgulandı.

Ayrıca, uyuşturucu bağımlılığının tedavisinin mümkün olduğu, ancak bu tedavinin uzman kişiler tarafından yapılması gerektiği hatırlatıldı.

Ulubey Kaymakamlığı, bilgilendirme çalışmasının ilçede uyuşturucu maddeyle mücadeleye katkı sağlayacağına inandığını açıkladı.


Uyuşturucu Maddeyle Mücadelede Farkındalık Artıyor

Ulubey İlçe Emniyet Amirliği tarafından yapılan bilgilendirme çalışması, ilçede uyuşturucu maddeyle mücadele konusunda farkındalık yaratmaya yönelik önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Çalışma kapsamında, vatandaşlara uyuşturucu madde kullanımının zararları ve uyuşturucuya başlamanın nedenleri gibi konularda bilgilendirme yapılarak, bu konuda farkındalık yaratılması hedeflendi.

Yapılan bilgilendirme çalışmasının, ilçede uyuşturucu madde kullanımının önüne geçilmesine yardımcı olması bekleniyor.

Karahallı’nın Gururu: Lezzetiyle Karahallı Düğleği
Sıradaki Haber Anavatanı Orta Asya ve Anadolu! Karahallı topraklarında yetişiyor, sadece yağmur suyu ile besleniyor