Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’nden anlamlı ziyaret

Uşak Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nda İl Millî Eğitim Müdürü’nü Ziyaret Etti

Uşak Engelliler Gençlik ve
Görme engelli bireylerin yaşadığı zorluklara dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla, Uşak Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Uğur ÇAKAL ve dernek yönetim kurulu üyeleri, 07-14 Ocak tarihleri arasında kutlanan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kapsamında önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. Kulüp üyeleri, haftanın anlamına uygun olarak İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL’i ziyaret ederek, görme engelli gençlerin spora olan ilgisine ve kulüp faaliyetlerine dair bilgi verdi. 

Görme Engellilerin Spora Katılımı ve Kulüp Faaliyetleri 

Ziyaret sırasında Uşak Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü yöneticileri, görme engelli gençlerin spora katılımını teşvik etmek ve onların sosyal hayata entegrasyonunu sağlamak için yürüttükleri faaliyetlere vurgu yaptı. Engelliler için özel olarak düzenlenen spor etkinlikleri ve kulüp içinde gerçekleştirilen sosyal projelerle, kulüp, engelli gençler arasında dayanışma ve güç birliği oluşturmayı amaçlıyor. 

Toplumda Farkındalık Oluşturmak İçin Önemli Adım 

Ziyaretin bir diğer önemli amacı da toplumda görme engelli bireylerin yaşadığı güçlükler konusunda farkındalık oluşturmaktı. Kulüp yöneticileri, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nın bu anlamlı gününde, toplumun geniş kesimlerine seslenerek engellilerin karşılaştığı zorluklara karşı duyarlılık ve anlayış çağrısında bulundu. Bu tür etkinliklerin, engellilerin toplumsal yaşama daha etkin katılımlarını destekleyerek, engelli bireylerle toplum arasında köprüler kurmayı amaçladıklarını belirtti. 

📍Dikilitaş Millet Bahçesi açılış töreni
Sıradaki Haber Uşak’ta Dikilitaş Millet Bahçesi açılıyor