Uşak’ın Eşme İlçesinde Tarım Denetim ve Kayıt Güncelleme Çalışmaları Sürüyor
Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Eşme İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ilçe balık pazarında denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde, balık satışına uygunluk, gıda güvenliği, hijyen kurallarına uyma gibi hususlar kontrol edildi.
Ayrıca, ilçeye bağlı köy ve mahallelerde hayvancılık işletmelerinin kayıtlarının güncellenmesi çalışmaları devam ediyor. Ekipler, işletmeleri ziyaret ederek kayıt işlemlerini yerinde takip ediyor.
Yapılan denetimler ve kayıt güncelleme çalışmalarıyla, ilçede gıda güvenliğinin ve hayvan sağlığının korunması hedefleniyor.