Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak Protokolü Şehitleri Unutmadı

Uşak Protokolü’nden Ramazan Bayramı

Uşak Protokolü’nden Ramazan Bayramı Öncesi Şehitler Anılıyor

İslam alemi Ramazan Bayramı’nı kutlamaya hazırlanırken Uşak Protokolü, vatanı için canını feda eden şehitlerimizi andı. Ramazan Bayramı kutlamaları kapsamında Uşak Şehitliği’ni ziyaret eden protokol, şehitler için dualar etti.

Şehitleri Anmak

Mezarlıkta saygı duruşunda bulunan protokol üyeleri arasında Vali Yardımcısı Muammer Balcı, Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş da yer aldı. Şehitlerin mezarlarına karanfillerin bırakılması ve dua edilmesinin ardından duygusal ziyarette bulunuldu.

Protokol üyeleri ayrıca şehit ailelerini evlerinde ziyaret ederek başsağlığı ve destek diledi. Bu cesur erkek ve kadınların ülkelerini savunmak için yaptıkları fedakarlıkların dokunaklı bir hatırlatıcısıydı.

Şehitliklere Ücretsiz Ulaşım

Uşak Belediyesi, Uşak Şehitliği ziyaretinin yanı sıra Arefe günü mezarlıklara ücretsiz ulaşım sağlayacağını da duyurdu. Bu destek hareketi, topluluğun vefat eden sevdiklerine saygılarını sunmasına ve anılarını onurlandırmasına olanak tanır.

Ramazan ayının son gününe denk gelen Arefe günü, dünya Müslümanları için önemli bir gündür. Bu bir yansıma, dua ve anma günüdür ve mezarlığı ziyaret etmek, vefat edenleri onurlandırmanın önemli bir yoludur.

Uşak Protokolü’nün şehitlik ziyareti ve Uşak Belediyesi’nin ücretsiz ulaşım sağlaması, halkının vatanı için canını verenlere olan bağlılığını gösteriyor. Ramazan Bayramı yaklaşırken toplum, geçmişi hatırlamak ve bugünü kutlamak için bir araya gelir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uşak’ta bugün, 29 Mayıs 2024
Sıradaki Haber Uşak’ta 29 Mayıs’ta Vefat Edenler