Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak Üniversitesi Öğrencileri TÜBİTAK Projelerinde Başarılı

Uşak Üniversitesi Öğrencilerinin 30

Uşak Üniversitesi Öğrencilerinin 30 Projesi Destek Alarak TÜBİTAK Projelerinde Başarılı.

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), 2022/2 dönemi “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçlarını açıkladı. Uşak Üniversitesi öğrencileri TÜBİTAK projeleriyle ilk sırayı alarak başarılarıyla dikkat çekti.

Uşak Üniversitesi’nden 30 Projeye Destek Kabul Edildi

Program, üniversitelerde öğrenim gören lisans öğrencilerini projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmeyi amaçlamaktadır. 2022/2 döneminde Uşak Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler tarafından toplam 44 proje başvurusu yapılmış ve bunların 30’u desteklenmeye hak kazanmıştır. Bu başarı ile Uşak Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin ardından Türkiye’de 51. ve TR 33 bölgesinde 2. sırada yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş Başarılı Öğrencileri Tebrik Etti

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, son yıllarda Uşak Üniversitesi öğrencileri arasında TÜBİTAK projelerinin bilinirliğinin artmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Kabul edilen proje sayısının her dönem arttığını ve öğrencilerinin başarılarıyla gurur duyduklarını sözlerine ekledi. Projelerinin hazırlanmasında kendilerine destek olan başarılı öğrencileri, öğretim üyelerini ve firma yetkililerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Uşaklılar da üniversite öğrencilerinin başarılarını takdirle karşıladı.

Uşak Üniversitesi öğrencilerinin projeleri için TÜBİTAK’tan destek alma başarısı önemli bir başarıdır. Üniversitenin öğrencileri arasında araştırma ve yeniliği teşvik etme kararlılığını ve öğrencilerinin akademik arayışlarında mükemmel olma taahhüdünü gösterir. Uşak Üniversitesini bu başarısından dolayı tebrik eder, bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uşak’ta bugün, 29 Mayıs 2024
Sıradaki Haber Uşak’ta 29 Mayıs’ta Vefat Edenler