Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak’ın En Büyük Açık Otoparkı Millet Bahçesine Dönüşüyor

Uşak‘ın en büyük açık

Uşak‘ın en büyük açık otoparkı, yer altı otoparkı ve üstüne meydan yapılmasıyla Millet Bahçesi’ne dönüşüyor. Bu heyecan verici proje ve bunun şehir için ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Zengin bir tarih ve kültüre sahip, Türkiye’nin batısında canlı bir şehir olan Uşak, çehresini sonsuza kadar değiştirecek bir dönüşüm geçiriyor. Yıllardır yerli halk ve ziyaretçiler tarafından kullanılan şehrin en büyük açık otoparkı, şehrin göbeğinde yeşil bir vaha görevi görecek bir Millet Bahçesi’ne dönüştürülüyor. Birkaç yıldır üzerinde çalışılan bu iddialı proje nihayet inşaat çalışmalarının başlamasıyla birlikte gerçeğe dönüşüyor.

Başlangıçta şehir parkı olarak planlanan proje, zamanla gelişerek Uşak’ın doğal güzelliklerini en iyi şekilde sergileyecek Millet Bahçesi haline geldi. İhalenin müteahhit firmaya verilmesinin ardından geçtiğimiz günlerde başlanan yapım işi, yaklaşık 500 araç kapasiteli 2 katlı yer altı otoparkının yapılmasını içeriyor. Otoparkın üst kısmı, hem yerel halkın hem de ziyaretçilerin buluşma yeri olacak bir meydan olarak tasarlanacak. 200 milyon TL bütçesi olan projenin 2024 yılına kadar tamamlanması bekleniyor.

Şehir Parkı’ndan Ulusal Bahçeye

Dönemin Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın 2014 yılında başlattığı proje, bölgedeki çok sayıda kamu ve okul binasının yıkımını içeriyordu. Uşak Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi, Uşak Lisesi, Besim Atalay Ortaokulu, Anadolu Orhan Dengiz Lisesi, eski Adliye Binası ve İl Meteoroloji Müdürlüğü binaları, yıkım çalışmaları kapsamında yıkıldı. proje. Ayrıca Atatürk Spor Salonu da yıkılarak alanı projeye dahil edildi.

Bu binaların yıkımıyla ilgili bazı tartışmalara rağmen, proje ilerlemeye devam etti. Belediye yönetimi yıkım çalışmalarını tamamlayarak Kız Meslek Lisesi’nin bulunduğu alanı açık ve kullanılabilir otopark haline getirdi. Eski Adliye binasının bulunduğu alan park ve çarşı alanına dönüştürülürken, yürüyen merdivenli yaya üst geçidinin bulunduğu kısım ise süs havuzları ve ağaçlara dönüştürüldü.

Uşak İçin Yeni Bir Dönem

Millet Bahçesi projesinde inşaat çalışmalarının başlamasıyla birlikte Uşak, yeni bir gelişme ve büyüme dönemine giriyor. Proje sadece şehrin estetiğini iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda sakinler ve ziyaretçiler için çok ihtiyaç duyulan park alanı sağlayacaktır. Yeraltı otoparkı, park halindeki arabaların neden olduğu görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olacak ve şehrin bitmeyen otopark sorununun çözümünde büyük yol kat edecek.

Millet Bahçesi’nde otoparkın yanı sıra yeşil alanlar, yürüyüş yolları, banklar ve onu aileler ve bireyler için popüler bir destinasyon haline getirecek diğer olanaklar da bulunacak. Eski İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası ve Endüstri Meslek Lisesi atölyeleri de dahil olmak üzere bölgedeki tarihi yapıların restorasyonu Millet Bahçesi’nin güzelliğine ve tarihine ayrı bir güzellik katacak.

SSS

S: Millet Bahçesi projesi ne zaman tamamlanacak?

C: Projenin 2024 yılına kadar tamamlanması bekleniyor.

S: Projenin bütçesi nedir?

C: Projenin 200 milyon TL bütçesi var.

S: Yeraltı otoparkı kaç araç alabilir?

C: Otopark yaklaşık 500 araç kapasitelidir.

Uşak’ın en büyük açık otoparkının Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesi kent adına heyecan verici bir gelişme. Şehir parkı olarak başlayıp Millet Bahçesi’ne dönüşen proje, şehrin göbeğinde çok ihtiyaç duyulan yeşil alanı sağlarken, otopark sorununu da çözecek. Tarihi binaların restorasyonu ve yeni olanaklarla Millet Bahçesi, Uşak’ın en gözde noktalarından biri olmaya aday. Proje ilerlemeye devam ederken, Uşak’ın hem vatandaşlarının hem de ziyaretçilerinin yararına olacak yeni bir büyüme ve gelişme dönemine girdiği açıktır.

KonumCazibe Alanı
Uşak LisesiMillet Bahçesi Projesi Kapsamında Yıkıldı
Kız Meslek LisesiAçık ve Kullanılabilir Otoparka Dönüştürüldü

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PTT'den vatandaşlara önemli uyarı: Son
Sıradaki Haber PTT uyardı: Böyle mesaj gelirse itibar etmeyin