Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşaklı Öğretmenler Dikkat! Başvuru İçin Son Gün

Milli Eğitim Bakanlığı, özür

Milli Eğitim Bakanlığı, özür grubu sebeplerine dayalı olarak yer değiştirme başvurularının son gününü hatırlatıyor. Eş durumu, can güvenliği, sağlık gibi sebeplerle öğretmenlerin yer değiştirme başvuruları için son tarih bugün olarak belirlendi.

Mazerete Bağlı Tercihler Bugün Tamamlanıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin özür grubu sebeplerine dayalı tercihlerinin bugün itibarıyla tamamlanacağını duyurdu. Tercihlerin yapılmasına 17 Ağustos 2023 tarihinde başlanmış olup, bugün 21 Ağustos 2023 tarihine kadar saat 16.00’ya kadar devam edecek. Bu süreç içerisinde öğretmenler, eş durumu, can güvenliği, sağlık gibi sebeplere bağlı olarak istedikleri bölgelere yer değiştirme taleplerini iletebilecekler.

Atama Sonuçları ve Kararnameler Belli Olduğunda

Yer değiştirme başvurularının tamamlanmasının ardından, atama sonuçlarının 23 Ağustos 2023 tarihinde ilan edilmesi planlanıyor. Bu atama sonuçlarına bağlı olarak, öğretmenler hangi bölgelere atanacakları ve yeni görev yerlerinin neresi olduğunu öğrenebilecekler. Kararnamelerin gönderilmesi de aynı tarihte gerçekleştirilecek.

Görevden Ayrılma İşlemleri

Yeni atamalarla birlikte öğretmenlerin mevcut görev yerlerinden ayrılma işlemleri 24 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla başlayacak. Bu süreçte öğretmenler, yeni görev yerlerine hazırlık yaparken aynı zamanda eski görev yerlerinden ayrılma işlemlerini de tamamlayacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı, özür grubu sebeplerine dayalı yer değiştirme başvurularının son gününü hatırlatarak, öğretmenlerin bu tarihi dikkate almalarını ve gerekli başvurularını tamamlamalarını önemle vurguluyor. Yer değiştirme sürecinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için öğretmenlerin belirtilen tarihleri yakından takip etmeleri gerekiyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’de 25 Milyon Kişi Yeni
Sıradaki Haber Yıl sonunda geçersiz olacaklar