Uluslararası düzeyde düzenlenen ve 63 ülkeden 1043 öğrencinin katıldığı Uluslararası Dünya Çocuk Kodlama Yarışması, şehrimizin gururu haline geldi. Bu yarışmanın heyecanını ve coşkusunu İlimiz Öğretmen Mahmut Özgöbek İlkokulu öğrencisi İsmail Bilgen dünya şampiyonu olarak taçlandırdı. İşte bu büyük başarıya odaklanan kısa makalemiz:
Ismail Bilgen: Kodlamanın Yıldızı Parlıyor
Bilişim Teknolojileri öğretmeni Bayram Yiğit danışmanlığında, İlimiz Öğretmen Mahmut Özgöbek İlkokulu öğrencisi İsmail Bilgen, dünya çapında bir başarıya imza attı. 63 farklı ülkeden gelen binlerce rakip arasından sıyrılarak şampiyon olan Bilgen, hem kendisinin hem de ülkesinin gururu oldu.
Eğitimde İstikrarın Ödülü: Danışman Öğretmen Bayram Yiğit
Başarının ardında sadece öğrencinin değil, aynı zamanda ona rehberlik eden danışman öğretmen Bayram Yiğit’in de büyük emeği var. Bilgen’i başarıya taşıyan bu güçlü öğretmen-öğrenci ikilisi, eğitimdeki istikrarın ve özverinin birer sembolü olarak karşımıza çıkıyor. Bu büyük başarı, sadece öğrenciyi değil, aynı zamanda eğitim sistemimizi de yüceltiyor.
İsmail Bilgen ve danışman öğretmeni Bayram Yiğit’i bu büyük başarılarından dolayı tebrik ediyor, gelecekteki başarılarının daha da parlak olmasını diliyoruz. Bu başarılar, ülkemizin geleceğine ışık tutmaya devam edecektir.