Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen Üretici Buluşmaları bu hafta Koyunbeyli, Ulucak, Mesudiye ve Kırka köylerinde gerçekleştirildi.
İl Müdürü Serkan Bilir, İl Müdür Yardımcıları Halil İbrahim Gürcan ve Mustafa Özen, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Serdar Güvlü ve teknik personeller tarafından üreticilere sözleşmeli üretim, bitkisel üretim planlaması ve Bakanlığımızın desteklemeleri hakkında bilgi verildi.
İl Müdürü Serkan Bilir, Ulucak Köyünde üreticilerle yapılan toplantının ardından Ayanoğlu Küçükbaş Hayvancılık İşletmesini ziyaret ederek işletme hakkında bilgi aldı.
Buluşmaların ana sebebi; Üreticilerimizin sorunlarını yerinde dinlemek ve çözüm üretmek için bu buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Üreticilerimizin üretim faaliyetlerini daha verimli hale getirmeleri için gerekli destekleri sağlıyoruz. Bu kapsamda, sözleşmeli üretim, bitkisel üretim planlaması ve Bakanlığımızın destekleri hakkında üreticilerimizi bilgilendiriyoruz. Ayrıca, üreticilerimizin işletmelerini ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulunuyoruz.