Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

08506780371 Numaralı Hattan Dolandırıcılık Şikayeti

Uşak dahil tüm Türkiye’de dikkatli olunması gerekiyor.

Uşak dahil tüm Türkiye'de

Papara Dolandırıcılığı Mağdurları Uyarıyor: Dikkat!

Son zamanlarda artan bir dolandırıcılık vakası, birçok insanı mağdur etmeye devam ediyor. Mağdurlardan biri de İstanbul’da yaşayan vatandaş oldu. 15 Mayıs 2024 tarihinde saat 10.19’da +908506780371 numaralı telefondan arandı ve kimlik bilgileriyle Papara hesabı açtırdığını öne sürdü. Arayan kişiler, aylık 2000 lira yardım parasının hesabına yatırılacağını iddia ettiler.

Ancak, vatandaşın şüpheleri üzerine araştırma yapmasıyla gerçek ortaya çıktı. Benzer dolandırıcılık vakalarıyla karşılaşan diğer mağdurların yaşadığı benzer durumlar karşısında şok olan kişi Papara hesabına tekrar giriş yapamadı. Ayrıca, adı ve eşinin adıyla işlenecek herhangi bir suçtan sorumlu olmadığını vurgulayarak, bu dolandırıcılığa karşı şikayetçi olduğunu belirtti.

Bu tür dolandırıcılık vakaları giderek artıyor ve daha fazla mağduriyet yaşanmasını önlemek için halkı uyarmanın önemi ortaya çıkıyor. Benzer bir durumla karşılaşan herkesin hemen ilgili yetkililere başvurması ve durumu bildirmesi önemlidir. Ayrıca, diğer insanları bu tür dolandırıcılıklara karşı bilinçlendirmek amacıyla bu tür haberleri kamuoyuna duyurmak gerekmektedir.

Bu olayı yerel yetkililere ve haber kuruluşlarına bildirerek, toplumun bu tür dolandırıcılıklara karşı daha dikkatli olmasına katkı sağlamak önemlidir. Bu tür dolandırıcılık vakalarını önlemek için, herkesin şüpheli durumlarda dikkatli olması ve kişisel bilgilerini paylaşmadan önce dikkatlice düşünmesi gerekmektedir.