Afyonkarahisar’da TYP Başvurusu İçin Önemli Bilgiler!
Başvuru Tarihleri ve Seçim Yöntemi:
Afyonkarahisar İl Müftülüğü tarafından yürütülecek olan TYP programına başvurular 4-8 Haziran 2024 tarihleri arasında kabul edilecek. Katılımcılar 12 Haziran 2024 tarihinde saat 10:00-12:00 arasında noter kurası ile seçilecek.
Programın Kapsamı:
![](https://www.usakpostasi.com/wp-content/uploads/2023/10/usakda-403-personel-araniyor-5.jpg)
TYP programı kapsamında Afyonkarahisar 6. Noterliği aracılığıyla Afyonkarahisar İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda (Dumlupınar Mah. Bayburtlu Yzb Agah Cad. No:10 Merkez/Afyonkarahisar) 178 gün boyunca 7,5 saatlik günlük çalışma saatleri ile geçici iş imkanı sunulacak.
Başvuru Şartları:
![](https://www.usakpostasi.com/wp-content/uploads/2023/10/usakda-403-personel-araniyor-4.jpg)
Başvuru yapabilmek için:
- Bireysel üye olarak İŞKUR Portal Sistemi’ne kayıtlı olmak
- Taahhütname Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste oturmak
- Programa başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde edilen toplam kazancın asgari ücretin bir buçuk katını aşmamak
- 12 Haziran 2024 tarihinde noter kurasında seçilmek
Başvuru Yeri:
![](https://www.usakpostasi.com/wp-content/uploads/2023/10/is-arayanlara-mujde-usakta-is-yeri-bekcisi-alimi-yapilacak.png)
https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresinden İl Afyon seçilerek ara butonuna basmanız ve üye girişi sağlayarak başvuru yapmanız gerekmektedir.