Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Afyon’da 2200 metre sahipsiz ağ toplandı

Afyonkarahisar’da Balıkların Üreme Döneminde Yoğun Denetim: 2.200 Metre Sahipsiz Ağ Toplandı

Afyonkarahisar'da Balıkların Üreme Döneminde

Afyonkarahisar İl Tarım Müdürlüğü, balıkların üreme dönemi boyunca su ürünleri denetimlerine aralıksız devam ediyor. İl Müdürlüğü’ne bağlı Merkez, Çay ve Sultandağı Su Ürünleri Kontrol ekipleri, son denetimlerini Akdeğirmen, Örenler, Yavaşlar, Selevir ve Karamık göllerinde gerçekleştirdi. Denetimler sırasında toplamda 22 parça ve 2.200 metre uzunluğunda sahipsiz ağ tespit edilerek, imha edilmek üzere toplandı.

Yetkililer, balıkların üreme döneminde olduklarını belirterek, bu hassas süreçte yasadışı avlanmanın önüne geçmek amacıyla kontrollerin aralıksız sürdürüleceğini vurguladılar. Afyonkarahisar İl Tarım Müdürlüğü, doğal yaşamın korunması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması için denetimlerin önemine dikkat çekti ve vatandaşları da bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Bu kapsamda, su ürünleri kaynaklarının korunması amacıyla denetimlerin sıklaştırılacağı ve yasa dışı avlanmanın önlenmesi için gerekli tüm tedbirlerin alınacağı ifade edildi. Yetkililer, su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımının sağlanması için tüm vatandaşların iş birliği yapması gerektiğini belirtti.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir
Sıradaki Haber Sakarya Gonca İlçesine 3 etap yeni altyapı hattı