Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

  Çanakkale’de alevlerle mücadele sürüyor… 575 hektarlık alan etkilendi

  ÇANAKKALE (İGFA) – Tarım

  ÇANAKKALE (İGFA) – Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çanakkale’deki orman yangınına ilişkin son durum değerlendirmesini paylaştı.

  Havadan ve karadan müdahalenin sürdüğü yangına ilişkin ilk tespitlere göre 575 hektar alanın zarar gördüğünü açıklayan Bakan Yumaklı, alanın 340 hektarının orman, geri kalan alanın ise tarım arazisi olduğunu belirtti. Gece boyunca devam eden yaşam mücadelesinin, gündüz saatlerinde yeniden hava kuvvetleriyle desteklenmeye başladığı öğrenildi.

  Saat 5.45 itibarıyla 10 uçak ve 7 helikopterle müdahalelerin yeniden başladığını belirten Bakan Yumaklı, sorunlu tek alan kaldığını ve yangının ilerlemesinin durdurulduğunu söyledi. Bakan Yumaklı, bölgede rüzgarın çok şiddetli olması nedeniyle tamamen kontrol altında olduğunu söyleyemeyeceklerini vurguladı.

  Gece boyunca 970 personel ile cankurtaranla mücadelede görev alan herkese teşekkür eden Bakan Yumaklı, Conkbayırı’nı kısmen ziyaretçilere açma kararı aldıklarını ve tüm imkanlarıyla yangını kontrol altına almak için çaba harcadıklarını söyledi.