Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Manisa İtfaiyesi’nin yangınla mücadelesi sürüyor

MANİSA (İGFA) – Manisa’nın

MANİSA (İGFA) – Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Kalemli Mahallesi’nde çıkan yangına Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri müdahale etti. İzinli olmalarına rağmen yangının büyümesini önlemek için görev yapan itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı.


11 ARACA 27 PERSONELLE MÜDAHALE EDİLDİ
Yangını yerinde takip eden ve çalışmaları takip eden Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal, yangının kontrol altına alındığını belirterek, “Kalemli’de çıkan yangınla ilgili genel merkezimize saat 15.20’de haber verildi. Toplam 11 araç ve 27 personel ile yangın mahalline ulaştık. Rüzgarın fırtına şeklinde olması nedeniyle ormanda çıkan yangın, 300-400 metreye kadar kıvılcımlar çıkararak mahalleye yayılmasına neden oldu. Yangının evlere ulaşmasını önlemek amacıyla evlerin çevresinde soğutma çalışması yapılarak yangın kontrol altına alındı” dedi.

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ ÇİFTÇİLERİ UYARIYOR
Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal, yangının orman ile tarla kavşağında bulunan evde çıktığını düşündüğünü belirterek, çiftçileri yangınlara karşı daha duyarlı ve dikkatli olmaları konusunda uyardı.