Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Manisa’da kartlı sayaç dönüşümü

MANİSA (İGFA) -Manisa Büyükşehir

MANİSA (İGFA) -Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, zorunlu kartlı sayaç uygulamasının kaldırılarak kısa sürede sürecin başlatıldığının müjdesini verdi.

Kartlı sayaçlarını mekanik sayaca dönüştürmek isteyen aboneler, MASKİ Genel Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvurdu. Başvuruları alınan aboneler tek tek aranarak merkezde Abone İşleri Daire Başkanlığı’na, ilçelerde ise MASKİ ilçe şeflikleri abone birimine davet edilerek işlemleri gerçekleştirildi. Daha sonra MASKİ ekipleri kartlı sayaçları yerinde ve ücretsiz olarak mekanik sayaçlara dönüştürmeye başladı. Mevcut kart sayaçları MASKİ ekipleri tarafından sökülmeden yerinde dönüştürülmektedir. Yerinde yapılan düzenlemeyle hem aboneler hem de MASKİ 200 milyon TL’lik masraftan kurtuldu, kamu kaynakları verimli kullanıldı.

İŞLEMLER ÜCRETSİZDİR

Kartlı sayaç dönüştürme işlemlerinde sayaç sökme ve takma ücreti, abone sözleşme ücreti, mekanik sayaç dönüştürme ücreti gibi işlemler abonelere ücretsizdir. Aboneler, konutlarda sadece 45 metreküp mevcut su için depozito ücreti ödeyerek kartlı sayaçlarını mekanik sayaca dönüştürebiliyor. Abonelerden depozito olarak alınan tutar, yasal olarak tahsil edilmesi gereken bir ücret olup, MASKİ’nin kasasına yatırılacaktır. Aboneler, aboneliklerini sonlandırmaları halinde bu ücreti idareden geri almak amacıyla depozito olarak öderler.

Hizmetten duydukları memnuniyeti paylaşan vatandaşlar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek’e teşekkür etti.

DEPOZİTO ÜCRETİ HARİCİNDE HİÇBİR ŞEY ÖDEMEMİZ, NE OLURSA OLSUN GERİ ALABİLİRİZ.

Kartlı sayaçtan mekanik sayaca geçişte depozito ücreti dışında herhangi bir ücret ödemediklerini, geri almak için de zaten ödeme yaptıklarını anlatan Nigar Levent, “Kartlı sayaç kullanıyordum. Çok şikayet ediyordum. Ama artık dönüşüm başladı. Bu bizim için bir rahatlama oldu. Artık çok kolay, çok memnunuz. Kısa sürede işimizi tamamladık. Peki su her an biter mi? Susuz kalıp kalmadığım konusunda endişelenmeme gerek kalmayacak. İşim çok kısa bir sürede, neredeyse iki dakika içinde tamamlandı. Burada sadece depozito ücretini ödedik ve daha sonra tahsil edilmek üzere yatırdık. Biz de paramızı geri alacak şekilde bir ödeme yaptık. Bunun dışında herhangi bir ücret yoktur. Belediye başkanlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.