Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Panoramik Konya için kollar sıvandı

KONYA (İGFA) – Konya

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediyesi, şehre değer katacak Akyokuş Palye’yi düzenlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmaları inceleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehrin en iyi panoramik manzaraya sahip yerlerinden birinde gerçekleştirdikleri projenin Konya’nın marka değerine önemli katkı sağlayacağını belirtti.

“KONYA’NIN EN GÜZEL BÖLGELERİNDEN BİRİ OLACAK”

Başkan Altay, şehrin fiziki ortamını iyileştirirken, sosyal yaşamı destekleyen, Konya halkına ve şehir dışından gelen ziyaretçilere dinlenme ve eğlence imkânı sunan çalışmaların önemine değinerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Konya’nın cazibe merkezlerinin yeniden değerlendirilerek turizme kazandırılması konusunda yoğun çaba harcıyoruz. Meram Son Durak’taki Tavusbaba Camii ve çevresinde çok önemli çalışmalara imza attık. Konya’nın en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Akyokuş’ta da yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Akyokuş Kasrını daha önce tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk. Akyokuş banklarında da yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Burada yürüyüş alanları, kafeteryalar, restoranlar ve şelale alanlarıyla birlikte hem Konya’ya gelen vatandaşlarımızın hem de Konya halkının şehri panoramik olarak görebileceği nezih bir alan oluşturuyoruz. İnşallah tamamlandığında Konya’nın en cazip bölgelerinden biri olacak. Yılsonuna kadar tamamlayıp bahar aylarında Konyalılarla buluşturmayı hedefliyoruz. Hem misafirlerimizi Konya’nın eşsiz doğasıyla tanıştıracağımız hem de çocuklarımız ve ailelerimizle güzel vakit geçireceğimiz bir alan olacak. Şimdiden faydalı olacağını umuyorum. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.