Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Sakarya’da kente alternatif su kaynakları kazandırılacak

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 8 ilçede başlatacağı sondaj çalışmalarıyla kente yeni su kaynakları kazandıracak.

Yer altı kaynaklarının tespit edilerek devreye alınmasıyla mevcut kaynaklar korunurken, su sıkıntısı yaşayan mahallelerin sorunları da çözüme kavuşturulacak. Karasu, Akyazı, Taraklı, Geyve, Kocaali, Sapanca Kaynarca ve Pamukova ilçelerinde başlayacak çalışmalarda 20 yeni kaynağın kazandırılması hedefleniyor.

Mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıklar ve bunun sonucunda ortaya çıkan kuraklık tehlikesini dikkate alarak projelerini yürüten SASKİ, yeni kaynaklar sayesinde mevcut su kaynaklarını koruyacak. İhtiyaca göre yaşanabilecek kaynakların artmasıyla birlikte su sıkıntısı yaşayan bölgeler kesintisiz içme suyuna kavuşacak. Doğru su politikaları ve suya değer veren bir anlayış sayesinde Sakarya’nın su kaynakları her geçen gün artacaktır. Kurum, Sakarya’nın bir damla suyunun bile israf edilmemesi için suyun bilinçli kullanılması gerektiğini vatandaşlara bir kez daha hatırlattı.