Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak Belediyesi derneğin kapı kilidini değiştirdi, tepkiler büyüyor

Uşak Belediyesi’nden İmam Hatipliler

Uşak Belediyesi’nden İmam Hatipliler Derneğine Kilit Vurma Tepkisi Çekiyor!

Uşak Belediyesi’nin, Uşak İmam Hatipliler Derneği’ne (UŞİMDER) tahsis edilen binanın kapısını kilit vurması, dernek üyeleri ve İmam Hatipliler camiasından tepki çekiyor.

“Gençlerin Geleceğine Darbe Vuruldu”

Olay, yerel seçimlerden sonra Uşak Belediyesi’nin ilk icraatlarından biri olarak gerçekleşti. Belediye yetkilileri, dernek binasına izinsiz girerek kapı kilitlerini değiştirdi. Bu durum, UŞİMDER üyeleri ve İmam Hatipliler camiasında büyük bir tepkiye yol açtı. Dernek yönetimi, belediyenin bu kararını hukuki yollarla engelleyeceğini açıkladı.

“Dayatmacı Tavra Teslim Olmayacağız”

UŞİMDER tarafından açıklamada, belediyenin bu kararını “gençlerin geleceğine darbe” olarak nitelendirdi. “Belediye yetkilileri, özel mülkiyete girerek hukuka aykırı bir işlem yapmıştır. Biz bu dayatmacı tavra teslim olmayacağız. Hem hukuki mücadelemizi hem de Uşaklı genç kardeşlerimize hizmetlerimizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Uşak’taki diğer İmam Hatipliler Dernekleri de UŞİMDER’e destek vererek belediyenin bu kararını kınadı. Sosyal medyada da #UşakBelediyesineHayır ve #UŞİMDER’eDestek hashtag’leri ile tepkiler çığ gibi büyüyor.

Bu olay, Uşak’ta İmam Hatipliler ve laik kesimler arasında gerginliğe yol açma potansiyeli taşıyor. Olayın nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 Mayıs 2024 tarihinde sabah
Sıradaki Haber İzmir Açıklarında Düzensiz Göçmenler Kurtarıldı