Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Yurt dışı bağımlılığı azalıyor, Türkiye kendi üretti

Milli Kablo Savunma Sanayii (MİLKAB), ASELSAN Gücümüz Bir Platformu için Silikon Güç Grubu Kablo Ailesi ile ilk başarılı ürün geliştirme çalışmasını gerçekleştirdi. Bu çalışmayla MİLKAB, millileştirme çalışmalarında kısa sürede 50’den fazla Türk savunma sanayisi şirketine hizmet verir hale geldi.

Milli Kablo Savunma Sanayii

MİLKAB ile Milli Kabloda Yurt Dışı Bağımlılık Azalıyor

ASELSAN Gücümüz Bir Platformu için Silikon Güç Grubu Kablo Ailesi Geliştirildi

Milli Kablo Savunma Sanayii (MİLKAB), ASELSAN Gücümüz Bir Platformu için Silikon Güç Grubu Kablo Ailesi’ni geliştirerek ilk başarılı ürün geliştirme çalışmasını gerçekleştirdi. Bu geliştirme ile MİLKAB, savunma sanayimizdeki yurt dışı kablo bağımlılığını azaltmaya katkıda bulunuyor.

MİLKAB, Millileştirme Çalışmalarında Hızlı Adımlar Atıyor

MİLKAB, millileştirme çalışmaları kapsamında kısa sürede 50’den fazla Türk savunma sanayisi şirketine hizmet verir hale geldi. Bu sayede MİLKAB, savunma sanayimizin milli imkanlarla güçlenmesine önemli katkı sağlıyor.

MİLKAB Genel Müdürü Yavuz Ekinci Açıkladı

MİLKAB Genel Müdürü Yavuz Ekinci, ASELSAN Gücümüz Bir Platformu’nda silikon güç kablolarının millileştirilmesinde yer aldıklarını ve bu sayede platformda bu çabaya güç veren 150 şirketten biri olduklarını belirtti. Yavuz Ekinci ayrıca, ASELSAN’a yapılan ürün millileştirmesinden güç alarak STM, İŞBİR ve TUSAŞ’a yönelik ürün geliştirme ve teslimatları ile birlikte hali hazırda ROKETSAN ve HAVELSAN’ın projelerinde kullanılan kabloların millileştirilmesine yönelik işbirliği çalışmalarının da devam ettiğini açıkladı.

MİLKAB, Maliyet Etkin İşbirlikleri Kuruyor

MİLKAB, ana yüklenici firmalarımıza kablaj faaliyetlerinde bulunan üreticilerimizle de maliyet etkin işbirlikleri kuruyor. Bu sayede MİLKAB, savunma sanayimizin maliyetlerini düşürmeye ve daha rekabetçi hale gelmesine katkıda bulunuyor.

MİLKAB’ın milli kablo geliştirme çalışmaları, savunma sanayimizdeki yurt dışı bağımlılığını azaltmaya ve milli imkanlarla güçlenmeye katkıda bulunuyor. MİLKAB’ın bu çalışmaları, savunma sanayimizin geleceği için oldukça önemlidir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Adrese
Sıradaki Haber Uşak’ta geçen yıl erkek bebeklere en çok koyulan isim açıklandı