Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak ile Lahore Üniversitesinin Akademisyenleri Çevrimiçi Toplantıda Bir Araya Geldi

Uşak Üniversitesi ile University

Uşak Üniversitesi ile University of Lahore arasında yapılan İkili Araştırma İşbirliği Anlaşması sonrasında iki üniversitenin akademisyenleri ikinci kez çevrimiçi toplantıda bir araya geldi.

Uluslararasılaşma çalışmalarıyla YÖK tarafından hazırlanan “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu-2023”te ‘Uluslararası Değişim Programlarına Katılan Öğretim Elemanı Sayısına Göre Üniversitelerin Dağılımı’ listesinde de ilk 5’te yer alan Uşak Üniversitesi uluslararasılaşma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hem uluslararası öğrenci sayısı hem de dünyanın farklı noktalarında bulunan üniversitelerle yaptığı Erasmus+, Mevlana gibi anlaşmalarla uluslararası ağını büyüten Uşak Üniversitesinin akademisyenleri University of Lahore arasında yapılan İkili Araştırma İşbirliği Anlaşması sonrasında ikinci kez çevrimiçi olarak University of Lahore’da bulunan akademisyenlerle toplantı gerçekleştirdi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ile University of Lahore Rektörü Prof. Dr. Muhammad Ashraf’ın da katıldığı toplantıda karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi için yapılan çalışmalardaki ilerlemeler akademisyenlerden dinlendi. İki üniversitenin de akademisyenlerin geniş katılım gösterdiği toplantıda bir sonraki toplantıya kadar iki tarafın karşılıklı yapacağı çalışmalar takvime bağlandı ve hazırlanan takvimlerin eşleştirilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca takvim çerçevesinde iş planının takip edilip hızlıca sonuçların alınmasına karar verildi.

Toplantıda ayda en az bir kez bir araya gelme kararı alındı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın
Sıradaki Haber Uşak İl Millî Eğitim YÜCEL, Mehmetçik İlkokulu öğrencilerinin hayal gücünden yararlanarak yaptığı geri …