Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Bingöl’de ilk kapalı kolon tümörü ameliyatı

Bingöl Güncel TV /

Bingöl Güncel TV / BİNGÖL (IGFA) – Bingöl Devlet Hastanesi önemli bir sağlık başarısı yakalayarak ilk kez laparoskopik (kapalı) kolon tümörü ameliyatını gerçekleştirdi.

Opr. Dr. Mehmet Uçar yönetimindeki Opr. Dr. Mehmet Aykut Dadaşoğlu operatörlüğünde gerçekleştirilen ameliyat başarıyla tamamlanarak sağlığına kavuşan hasta taburcu edildi.

Bu ameliyat özellikle Ailesel Adenomatoz Polipozis (FAP) sendromlu hastalar için büyük önem taşımaktadır. FAP sendromu, kolon ve rektum kanserine yatkınlık yaratan genetik bir hastalık olarak biliniyor ve bölgede hasta sayısı oldukça fazla. Daha önce dış merkezlerde tedavi gören bu hastalar artık Bingöl Devlet Hastanesi’nde güvenle ameliyat edilebiliyor.

Opr. Dr. Mehmet Aykut Dadaşoğlu, ameliyatla ilgili yaptığı açıklamada, hastanenin teknik ve fiziki altyapısının güçlendirildiğini ve bu sayede bu tür ameliyatların hastane bünyesinde yapılabileceğini belirtti. Dadaşoğlu, kolon ve rektum kanserlerinde laparoskopik ameliyatların güvenle yapılabileceğini, bu yöntemin hasta konforunu arttırdığını, hastaların normal hayatlarına erken dönmelerine olanak sağladığını, daha az ağrı ve erken taburculuk gibi avantajlar sunduğunu belirtti.

İSTANBUL (İGFA) – Son dönemde
Sıradaki Haber Her yıl 385 milyon kalıntı zehirlenmesine son!