Ana Sayfa Arama Galeri
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
Sosyal Medya

Uşak’ta Veteriner Klinikleri Denetlendi

Uşak İl Tarım Müdürlüğü,

Uşak İl Tarım Müdürlüğü, Veteriner Hekim Muayenehane ve Poliklinik Yönetmeliği ile Veteriner Tıbbi Ürünler Hakkındaki Yönetmelik kapsamında; Eşme İlçemizde faaliyette bulunan veteriner kliniklerinin, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerince yıllık rutin denetimlerini gerçekleştirdi.

Denetimler kapsamında kliniklerin, sağlık ve hijyen koşullarına uygunluğu, kullanılan veteriner tıbbi ürünlerin ruhsat ve kayıtlarının kontrolü, çalışan veteriner hekimlerin yeterliliği ve kliniklerde verilen hizmetlerin standartlara uygunluğu gibi hususlar incelendi.

Yapılan denetimler sonucunda, Eşme ilçesinde faaliyet gösteren veteriner kliniklerinin genel olarak sağlık ve hijyen koşullarına uygun olduğu, kullanılan veteriner tıbbi ürünlerin ruhsat ve kayıtlarının kontrol edildiği, çalışan veteriner hekimlerin yeterli olduğu ve kliniklerde verilen hizmetlerin standartlara uygun olduğu tespit edildi.

Denetimler sonucunda tespit edilen eksiklikler ve uygunsuzluklar, ilgili kliniklere bildirilerek gerekli düzeltmelerin yapılması istendi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTANBUL (İGFA) – Son dönemde
Sıradaki Haber Her yıl 385 milyon kalıntı zehirlenmesine son!